Blog najlepsze otwieranie

Kiedy wzywać ślusarza samochodowego?

Home / Blog / Artykuły / Kiedy wzywać ślusarza samochodowego?

24 sierpnia 2021

Ślusarz to osoba, z którą najczęściej kontaktujemy się, gdy coś niedobrego dzieje się z zamkiem od naszego mieszkania. Jego pomoc jest nieoceniona także wtedy, gdy zgubimy klucze do domu. Warto jednak wiedzieć, że ślusarz zajmuje się również samochodami – pomaga, gdy nie możemy dostać się do wnętrza swojego pojazdu. Warto się do niego zgłosić na przykład, gdy zatrzaśniemy kluczyki. Fachowiec szybko i sprawnie zajmie się otworzeniem samochodu. Kiedy jeszcze warto go wezwać? Dowiedz się

Kiedy potrzebna jest pomoc ślusarza samochodowego?

Z usług ślusarza samochodowego korzystamy zazwyczaj, gdy nie mamy dostępu do pojazdu z powodu zatrzaśniętych wewnątrz kluczyków. Jak to możliwe? Wbrew pozorom nie potrzeba wiele, aby doszło do takiej sytuacji. Wystarczy zwykłe roztargnienie i mamy problem! Wtedy najczęściej zachodzi konieczność awaryjnego otwierania samochodu.

Nierzadko okazuje się, że zgubiliśmy kluczyk do samochodu, przez co nie możemy się do niego dostać. W takim przypadku rozwiązaniem może być zapasowy kluczyk, lecz powiedzmy to sobie szczerze – mało który kierowca go posiada. Wtedy trzeba dorobić kluczyk, czym również może zająć się ślusarz samochodowy.

Kolejną sytuacją, w której nie pozostaje nic innego, jak wezwać ślusarza samochodowego, są awarie kluczyka do auta. Może się on zwyczajnie zniszczyć lub złamać. Co więcej, właściciele nowoczesnych samochodów często zmagają się z problemami związanymi z nieprawidłowym działaniem elektroniki, czego skutkiem może być brak dostępu do wnętrza pojazdu.

Jak wygląda awaryjne otwieranie samochodu?

Zanim skontaktujemy się ze ślusarzem samochodowym, to przede wszystkim upewnijmy się, że na pewno nie ma żadnego sposobu na samodzielne otworzenie auta. Jeśli zgubiliśmy klucze, to jeszcze raz przeszukajmy miejsca, w których mogą się one znajdować. Gdy okaże się, że ich nie ma lub przyczyną braku kluczyków jest inny powód – np. zatrzaśnięcie ich wewnątrz samochodu, to nie ma na, co zwlekać i trzeba wezwać fachowca.

Należy pamiętać, że gdy ślusarz samochodowy dotrze na miejsce, to będzie wymagał od nas okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu tożsamości, zatem kierowca koniecznie musi je mieć te dokumenty przy sobie.

Następnie fachowiec przystępuje do awaryjnego otwierania auta. Może to zrobić z wykorzystaniem jednej z dwóch metod. Jedną najpopularniejszych jest użycie narzędzi ślusarskich. W ten sposób można otworzyć praktycznie każdy typ zamka. Ta druga metoda natomiast polega na opuszczeniu szyby i wyciągnięciu kompletu kluczy za pomocą drucika (metoda stosowana w przypadkach, w których doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w aucie).

Komu zlecić awaryjne otworzenie auta?

Gdy nie możemy dostać się do wnętrza samochodu, to często zastanawiamy się, komu zlecić awaryjne otworzenie auta. Niestety wiele osób decyduje się na skorzystanie z nieprofesjonalnych usług, co często wiąże się z wieloma skutkami takimi jak poważne uszkodzenie bądź porysowanie zamków, wgniecenia w drzwiach, jak i zepsucie systemu alarmowego. Naprawa takich usterek bywa bardzo droga. Dlatego nie warto podejmować współpracy z osobami, które zwyczajnie nie znają się na mechanizmach zamków. Nie ma sensu tracić bez sensu czasu i pieniędzy. Lepiej od razu nawiązać kontakt ze ślusarzem samochodowym, który szybko przyjedzie na miejsce, zajmie się otworzeniem auta, natomiast po wykonanej usłudze nie pozostanie żaden ślad.

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Niestety awaryjne otwieranie samochodu nie jest tanie, jednakże to nie zmienia faktu, że jest to najbezpieczniejsza metoda. Decydując się na nią, musimy się liczyć z wydatkiem od 200 do nawet 700 złotych. Ostateczna kwota jest uzależniona od kilku czynników takich jak rocznik samochodu czy rodzaj zastosowanych w nim zabezpieczeń. W przypadku nowszych pojazdów awaryjne otwieranie jest nieco bardziej skomplikowane, dlatego cena bywa również wyższa.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118