Blog najlepsze otwieranie

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie, co zrobić?

Home / Blog / Artykuły / Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie, co zrobić?

12 stycznia 2019

Każdemu z nas może zdarzyć się chwila nieuwagi, która będzie skutkowała zatrzaśnięciem kluczyków w samochodzie. Wystarczy,  że kierowca przez przypadek trzaśnie drzwiami pomimo tego, że w stacyjce zostały kluczyki. Niekiedy zamek centralny może się zaciąć np. kiedy tylko na chwilkę wyjdziemy z pojazdu, aby zamknąć bramę. Mimo naprawdę zaawansowanej technologii nigdy nie możemy być pewni, że taki wypadek nam się zdarzy. Warto wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji, aby dzięki nieprzemyślanym działaniom nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Co robić, gdy kluczyki zatrzasną się w samochodzie?

Z pewnością wiele osób w takim momencie chce wybić szybę w samochodzie, aby dostać się do środka. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, można się na nie zdecydować w ostateczności. Jednak zanim to nastąpi ważne, aby zastanowić się i pomyśleć jak inaczej można zareagować. Sytuacja nie jest problematyczne, kiedy gdzieś pod ręką mamy zapasowe klucze. Jeżeli jednak ta przykra niespodzianka spotkała nas, gdzieś daleko od domu najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia ślusarskiego.  Zwykle koszt takiej usługi waha się od 100 do 500 złotych, ale jest to najbardziej profesjonalne i bezpieczne rozwiązanie – auto nie zostanie uszkodzone w czasie całej operacji otwierania zamku. Lepiej nie próbować samemu rozprawiać się z zamkiem. Można go zepsuć, uszkodzić jeszcze bardziej i narazić się na większe koszty.

Jak działa pogotowie ślusarskie?

Pogotowie ślusarskie zwykle oferuje swoje usługi przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu można uzyskać profesjonalną pomoc o każdej porze, bez żadnego problemu. Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie to dosyć częsty problem, więc firmy zajmujące się usługami ślusarskimi mają w tym naprawdę spore doświadczenie. Ponadto mogą zaoferować szybką wymianę zamku na nowy. W dzisiejszych czasach technologia jest bardzo rozwinięta, co chwilę pojawiają się nowe możliwości, które pozwalają na dostanie się do każdego samochodu bez żadnych dodatkowych uszkodzeń, zarysowania karoserii, czy wybijania szyb. Problemem nie jest też marka samochodu, ani jego wiek. Specjaliści z łatwością poradzą sobie zarówno ze starszymi modelami jak i z nowoczesnymi, luksusowymi samochodami.

Co zrobić jeżeli skorzystanie z usług pogotowia ślusarskiego z jakiś powodów nie jest możliwe?

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się utworzenie szczeliny między drzwiami a karoserią. Umożliwi ona jakiekolwiek działanie i być może pozwoli na dostanie się do środka samochodu. Jeżeli uda się opuścić trochę szybę lub ją nieznacznie wygiąć można wprowadzić do środka drut z haczykiem na końcu i za jego pomocą otworzyć drzwi od środka.

Jeżeli jednak ta metoda nie zadziała i nie ma możliwości wezwania specjalisty, ani zdobycia zapasowych kluczyków, zbicie szyby może się okazać ostatecznością. Zanim do tego przystąpimy musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz zastanowić się, która szybę najlepiej wybić. Z pewnością dobrym wyborem nie jest szyba ze strony kierowcy. Kawałki szkła na siedzeniu z pewnością wpłyną na komfort jazdy. Dobrze jest zbić szybę z tyłu.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118