Blog najlepsze otwieranie

Wybieramy zamki do drzwi – porady

Home / Blog / Artykuły / Wybieramy zamki do drzwi – porady

18 czerwca 2019

Kupno odpowiedniego zamka do naszych drzwi w domu czy mieszkaniu stanowi gwarancję jego zabezpieczenia. Trzeba więc dopilnować, aby dokonać właściwego wyboru. W razie wątpliwości, warto zwrócić się do ślusarz – Gdańsk, który nie tylko pomoże w odpowiednim doborze zamka do interesujących nas drzwi, ale też zabezpieczy samochód czy awaryjnie go otworzy w wypadku, gdy utracimy do niego dostęp.

Typy zamków do drzwi

Zamki te dzielimy na trzy główne grupy, jakimi są: wielopunktowe, wierzchnie oraz wpuszczane. Te pierwsze, zwane także skrzynkowymi, posiadają kilka ryglów. Stanowi to duże zabezpieczenie, bowiem przy użyciu zaledwie jednego klucza, można uzyskać skuteczne zamknięcie w nawet kilku punktach. Doskonale nadają się one do drzwi pełnych. Zamki wierzchnie są bardzo dobrą opcją na wypadek, gdy posiadamy takie stare i masywne (nie nadają się jednak do cienkich, nowoczesnych). Dobrze dbają one o bezpieczeństwo chronionego pomieszczenia. Te ostatnie, czyli wpuszczane, montuje się wewnątrz drzwi. Dzielą się one także na podgrupy, do których należą:

  • Wyposażone w zasuwę, którą uruchamia się kluczem.
  • Posiadające zatrzask, który reaguje na półobrót klamki.
  • Wyposażone w wkładkę cylindryczną z płaskim kluczem.
  • Posiadające blokadę.

Jeżeli chcemy zdecydować się na wymianę zamka do drzwi, najlepiej skontaktować się ze śluszarzem – Gdańsk, aby dostosować wymiary i kształt do poprzedniego modelu i zastąpić go nowym. Należy też przede wszystkim sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwi oraz jaka jest ich wysokość i grubość.

Rodzaje wkładek do zamków

Nie tylko wyróżniamy różne rodzaje zamków do drzwi. Także wkładki cylindryczne do zamków dzielą się na poszczególne kategorie. Należą do nich: zamykane z jednej strony, zamykane z jednej strony z pokrętłem, zamykane z obu stron. Te pierwsze dobrze sprawują się na przykład do piwnic, których nie trzeba zamykać wewnętrznie, gdyż robi się to tylko z zewnątrz przy użyciu klucza. Drugi z wymienionych rodzajów wewnątrz pokrętłem, a z zewnątrz kluczem, a w trzecim używa się klucza zarówno z wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tego rodzaju wkładka jest w stanie zagwarantować najlepsze możliwe bezpieczeństwo. Im więcej ma ona zapadek, tym trudniej ją otworzyć, dla przykładu, podczas próby włamania wytrychem.

Zabezpiecz swój pojazd

Zamki w drzwiach samochodowych nie zawsze w pełni sprawnie działają. Dlatego może okazać się przydatne awaryjne otwieranie samochodów. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie dostać się do pojazdu, bo zgubiliśmy kluczyk, zatrzasnęliśmy go w bagażniku, doszło do jego mechanicznego uszkodzenia, czy też zawiodła elektronika. Niezależnie od przyczyny, często jedynym ratunkiem może być dla nas otwieranie samochodów – Gdańsk, gdzie odpowiednio wykwalifikowany zawodowy ślusarz profesjonalnie wykona tę usługę.

W skrajnych przypadkach może także zdarzyć się, że drzwi do naszego auta zablokują się w efekcie próby włamania czy kradzieży samochodu. W takiej sytuacji trzeba odpowiednio zadbać o pojazd. Istnieją różne rodzaje ochrony cylindra, takie jak zabezpieczenie przed: przewierceniem (dodanie elementu obracającego się, co sprawia, że wiertło się obraca, a nie zagłębia w czasie wiercenia), otwarciem wytrychem, czy wyłamaniem (wzmocnienie specjalnym zabezpieczeniem). Ślusarz – Gdańsk posiada tak szeroką gamę dostępnych zabezpieczeń, że z pewnością nawet najbardziej wymagający klient znajdzie tu usługę, która spełni jego oczekiwania.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118