Blog najlepsze otwieranie

Ranking zamków do drzwi

Home / Blog / Artykuły / Ranking zamków do drzwi

29 listopada 2021

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasze mieszkanie lub dom było skutecznie zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi. Jeśli chcemy być spokojni o nasz dorobek życia, to musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczenie drzwi wejściowych. Oczywiście chodzi tutaj o zamek, który obowiązkowo musi być wytrzymały. Dla niektórych ważne jest też to, aby dobrze wyglądał. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka najpopularniejszych modeli zamków, które są najczęściej wybierane i cieszą się dobrymi opiniami.

Wilka

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmują oczywiście zamki Wilka. Ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza jeden model – Wilka Wkładka Klasa 6/C Komplet 30/45+30/45 Nikiel. Został on wyprodukowany z mosiądzu w kolorze niklu. Złożony jest z dwóch wkładek – jedną otwiera się dwustronnie kluczem, zaś druga jest zakończona pokrętłem.

To idealna propozycja dla osób, które szukają wytrzymałego zamka do drzwi wejściowych. Najważniejsze jest to, że wkładki Wilka mają najwyższy stopień zabezpieczenia kodu klucza, którego nie można skopiować, nie posiadając odpowiedniej karty bezpieczeństwa. Są również odporne na atak i uderzenia. Bez problemu można je wykorzystać w drzwiach ognioodpornych. Według opinii wielu osób, które zdecydowały się na zakup wkładek Wilka, są to najbezpieczniejsze zamki do drzwi dostępne na rynku!

Gerda

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmują zamki Gerda. Na uwagę zasługuje model Gerda Tytan ZX, klasa C. To zamek nawierzchniowy, który został wyprodukowany z wytrzymałej stali niskowęglowej, która dodatkowo jest odporna na rdzewienie! Ma kolor czarny, więc doskonale pasuje do każdych drzwi. Prezentuje się wyjątkowo pięknie. Istotne jest też to, że może być montowany w drzwiach o wadze do 100 kg oraz grubości od 40 mm do 100 mm. Jest świetnym zabezpieczeniem przed włamywaczami. Zamki Gerda nie sprawiają większych problemów w montażu. Jeśli jednak nie będziemy w stanie sobie z tym poradzić, to ślusarz na pewno nam w tym pomoże.

Assa Abloy

Interesujące są również zamki do drzwi Assa Abloy. Szczególnie model Assa Abloy wkładka P-Max dwustronna P622 cieszy sporą popularnością. Jest odporny na czynniki atmosferyczne. Nie ulega również uszkodzeniom mechanicznym. Doskonale sprawdza się nie tylko w mieszkaniach, ale również w budynkach przemysłowych. Cechuje go trwałość i solidne wykonanie. To także produkt posiadający normy zabezpieczeń – m.in. 6 klasę zabezpieczeń klucza. Na pewno sprawdzi się osobom, które szukają zamka odpornego na próby otwarcia drzwi.

Lob Taurus

Ciekawą propozycją, zajmującą 4 miejsce w naszym rankingu, jest zamek antywłamaniowy Lob Taurus TC11. Ma on piątą klasę odporności na włamanie, dzięki czemu idealnie się nadaje do zastosowań domowych i biurowych. Wyróżnia się także wyjątkową trwałością – 200 000 cykli. Dodatkową jego zaletą jest atrakcyjna cena. To zatem świetny wybór dla osób, które nie chcą wydać zbyt wiele na zakup zamka, ale zależy im na skutecznym zabezpieczeniu mieszkania.

Niebawem planujesz wymianę zamka? A może problem sprawia Ci montaż wkładki? Ślusarz Ci pomoże! Skontaktuj się z firmą, która oferuje usługi ślusarskie na najwyższym poziomie już dziś!

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118