Blog najlepsze otwieranie

Kiedy powinno wymieniać się wkładki do zamka lub zamki do drzwi?

Home / Blog / Artykuły / Kiedy powinno wymieniać się wkładki do zamka lub zamki do drzwi?

5 listopada 2019

Trzeba podkreślić, że bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Z jednej strony oczekuje się go od państwa. A z drugiej strony trzeba samemu dołożyć wszelkich starań, aby nie narażać się na różnego typu zagrożenia. Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest chociażby wymienienie wkładek do zamków lub zamków do drzwi. A w jakich sytuacjach należy je wymienić? Istnieje ku temu kilka powodów. Nasza firma ślusarska radzi sobie z nimi na co dzień w pracy. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się już teraz jakie sytuacje wpływają na wymianę wkładek i zamków w drzwiach.

Sytuacje, w których należy wymienić wkładkę do zamka lub zamek w drzwiach

Istnieje kilka powodów, dla których konieczna jest wymiana wkładki do zamka, a czasami nawet zamka do drzwi. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Dlatego spójrz poniżej i dowiedz się co wchodzi w skład takich sytuacji.

Gdy coś zaczyna się psuć

Zamek w drzwiach czy wkładka do zamka co jakiś czas zużywają się i psują pod wpływem ich użytku. Co prawda, można wyróżnić ich różne rodzaje. Jedne wytrzymają dłużej, inne krócej, ale i tak po pewnym czasie przestaną być sprawne i trzeba będzie taką część wymienić. Przykładem psucia się zamka w drzwiach może być zapchanie bębenka jakimś przedmiotem, którego nie da się wyjąć lub częste zacinanie się mechanizmu. To tylko niektóre z przykładów. Jednak są takie sytuacje, w których wymiana całego zamka nie będzie potrzebna i wystarczy tylko wymiana wkładki do zamka. Jeśli tylko zauważysz, że coś jest nie tak, to zadzwoń do ślusarza Gdańsk i rozwiąż ten problem. Unikniesz w ten sposób późniejszych problemów.

Gdy zgubisz klucze

Zgubiłeś klucze? Nie wiesz gdzie je zapodziałeś i zastanawiasz się w kogo ręce wpadły? Wiem, to może być okropne uczucie. Jednak żeby dłużej nie popadać w histerię, najlepiej by było, aby wymienić zamki w drzwiach. Na tą chwilę jest to najlepszy sposób, bo nie masz 100% pewności w czyim posiadaniu są Twoje klucze. Dlatego lepiej zabezpieczyć się przed zagrożeniem. Jak to mówią „przezorny zawsze ubezpieczony”. Jeśli chcesz uniknąć strasznego scenariusza, to nie wahaj się i dzwoń do ślusarza Gdańsk, aby wymienił Ci zamki w drzwiach. Jest to specjalista, który nie tylko zajmuje się wymianą zamków do drzwi, ale także wymianą wkładek do zamka.

Kiedy kupujesz mieszkanie

Gdy wprowadzasz się do nowego mieszkania, to wymiana zamków jest koniecznością. A przynajmniej powinna być, ponieważ mieszkanie kupujesz od kogoś i nie wiesz czy czasem nie posiada on więcej kompletów kluczy. A także nie wiesz, czy nie wejdzie do Twojego lokum podczas Twojej nieobecności. Dlatego najlepszym sposobem jest bezzwłoczne wymienienie zamków w drzwiach. W ten sposób będziesz mógł spokojnie spać, nie myśląc o takich rzeczach.

Kiedy wynajmujesz mieszkanie innym

Oczywiście nie myśl od razu o najgorszym i nie zakładaj, że wynajmujący Twoje mieszkanie mają złe intencje. Bo wcale tak nie musi być, mogą oni być całkiem miłymi osobami. Chociaż nigdy nie ma się pewności co do ich uczciwości. Zawsze będzie jakieś ale. No i w sumie to święta racja, bo przecież przyjmujesz pod swój dach obcą osobę. Nie możesz wiedzieć kim oni są, czy nie dorobią sobie kopii kluczy i nie przyjdą do domu pod Twoją nieobecność. Może się to okazać bardzo niebezpieczne, dlatego najlepszym sposobem jest wymienianie zamków w drzwiach. Wszystko po to, żeby uniknąć późniejszych kłopotów. W tym przypadku należy skorzystać z pomocy ślusarza Gdańsk. Pamiętaj, że profesjonalny ślusarz szybko poradzi sobie z tym zadaniem, więc Ty nie będziesz musiał marnować swojego czasu na samodzielne montowanie.

Wtedy, kiedy nie czujesz się bezpiecznie

Życie zawsze sprawia nam jakieś niespodzianki i nieoczekiwane sytuacje, które zazwyczaj dzieją się w nieodpowiednim momencie. Nikt z nas nie wie co przyniesie jutro, albo co wydarzy się za chwilę. Są też takie sytuacje, w których możesz poczuć się niepewnie i wymagasz od siebie zwiększenia bezpieczeństwa. Jeśli nawet w swoim domu nie czujesz się bezpiecznie, to pomyśl nad wymianą zamków w drzwiach. Pozwoli Ci to, się trochę uspokoić, a także będziesz miał więcej czasu na rozmyślanie o innych ważnych rzeczach.

Podsumowanie

Jak widzisz jest kilka sposobów na to aby wymienić wkładki do zamka lub zamki do drzwi. Jeśli będziesz kiedyś w takiej sytuacji, to najlepszym sposobem jest wymiana takich części. Pozwoli Ci to ochronić się przed zagrożeniem, które na pewno czeka z którejś strony. Pamiętaj jednak, żeby w takich przypadkach korzystać z usług profesjonalnego ślusarza. Bo to on ma wiedzę jak nikt inny i jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszym zadaniem.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118