Blog najlepsze otwieranie

Jak ślusarz otwiera drzwi?

Home / Blog / Artykuły / Jak ślusarz otwiera drzwi?

28 kwietnia 2022

Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować awaryjnego otwierania drzwi. Niektórzy spontanicznie gubią klucze, inni doświadczają grabieży, a czasem tak po prostu wysłużony zamek w drzwiach postanawia zastrajkować i w żaden sposób nie można go otworzyć.

Zobacz, jak specjalista otwiera drzwi i z czym wiąże się awaryjne otwieranie drzwi i zamków nawet w drzwiach antywłamaniowych. Co warto zrobić, jeśli zgubisz klucze lub złamiesz klucz w zamku. Zapraszamy do lektury!

Awaryjne otwieranie zamków — zablokowany zamek

Na czym polega awaryjne otwieranie drzwi? Awaryjne otwieranie zamków to usługa ślusarska, dzięki której bez uszczerbku na drzwiach wejściowych, dostaniesz się do wnętrza mieszkania.

Z pomocy pogotowia zamkowego i usług awaryjnego otwierania korzysta coraz większa ilość osób. Usługi ślusarskie pozwalają bowiem zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ zamiast wybicia szyby, rozwiercenia drzwi i wymiany zamka, fachowiec sprawnie otworzyć drzwi bez większych zniszczeń.

Ile kosztuje otwarcie drzwi przez ślusarza?

Ceny pogotowia zamkowego różnią się w zależności od regionu, miasta, pory dnia. Zwykłe awaryjne otwieranie drzwi może kosztować od 200 do 400 zł. Koszt uzależniony jest także od tego, czy potrzebna będzie wymiana zamka.

Z kolei koszty pogotowia zamkowego, które zamówisz w weekend, późną nocą, mogą wynosić nawet 1000 złotych. Jeśli jednak masz do wyboru szarpanie się z zablokowanym zamkiem lub niepokoją Cię zgubione klucze (ktoś może wejść do mieszkania pod Twoją nieobecność), to pogotowie ślusarskie pomoże szybko i od ręki. Bezproblemowe otwarcie zamka warte jest takiej ceny.

Czy można otworzyć zatrzaśnięte drzwi na własną rękę?

Jeśli nie posiadasz wiedzy w zakresie otwierania zamków, doradzamy, abyś nie próbował otwierania drzwi na własną rękę. Do otwierania zamków potrzebne są specjalistyczne narzędzia, dodatkowo ślusarze posiadający doświadczenie nie uszkodzą ani drzwiach wejściowych, ani zamka. Doświadczony ślusarz uczy się przez lata.

Jedynym sposobem na awaryjne otwieranie drzwi może być wyjęcie ich z zawiasów. Możliwe to będzie wyłącznie wtedy, gdy nie posiadasz drzwi antywłamaniowych, które są zabezpieczone przed taką czynnością.

Jak przebiega awaryjne otwieranie drzwi?

Otwieranie zamków ze strony pogotowia ślusarskiego to usługa, która może zostać wykonana wyłącznie, jeśli przedstawisz dokument, który potwierdzi, że wchodzisz do swojego mieszkania. Zdarza się, że ślusarz jeszcze przed awaryjnym otwieraniem poprosi Cię o wylegitymowanie się.

Chcąc skorzystać z pogotowia ślusarskiego, musisz być przygotowany na takie okoliczności. Jeśli udowodnisz, że mieszkanie jest Twoje lub w nim mieszkasz, specjalista przystąpi do pracy nad zablokowanym zamkiem.

W pierwszej kolejności oceni, z jakim rodzajem mechanizmu ma do czynienia i określi możliwe wersje otwierania zamków. Następnie otworzy drzwi i oszacuje potencjalne straty. Jeśli zajdzie potrzeba wymiany zużytych podzespołów, zaproponuję wymianę zamka.

Jak otworzyć drzwi wejściowe bez klucza?

Aby skutecznie i bez większych strach otworzyć drzwi wejściowe bez klucza, należy wezwać pogotowie ślusarskie. Do wyboru masz wyważenie drzwi, zdjęcie ich z zawiasów, wejście do mieszkania przez okno lub wezwanie straży pożarnej.

Z pomocy ślusarza warto skorzystać zawsze, gdy nie masz inne możliwości otwarcia mieszkania, a potencjalne straty w wyniku zablokowanych drzwi, mogą okazać się dużo większe, niż koszt wezwania specjalisty.

Awaryjne otwieranie zamka w drzwiach samochodu — jak to zrobić?

Ślusarz może otworzyć nie tylko mieszkanie, ale i zatrzaśnięte drzwi samochodu. Jeśli z jakiegoś powodu masz zatrzaśnięte auto i nie możesz dostać się do wewnątrz i tylko zerkasz na kluczyki leżące na siedzeniu, to nie trać nadziei. Jest kilka sposobów, aby spróbować auto otworzyć bez wybijania szyby.

W pierwszej kolejności warto skorzystać z zestawu wyposażonego w poduszkę oraz drut. Poduszka pneumatyczna umieszczona w szparze drzwi odciągnie ramę drzwi, a Ty będziesz mógł sięgnąć przy pomocy drutu leżące na siedzeniu kluczyki lub otworzyć klamkę.

Inną możliwością jest wezwanie pogotowia zamkowego, aby to specjalista otworzył auto szybko i bez zarysowań za Ciebie. Jeśli potrzebujesz odblokować auto lub dom, skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118