Blog najlepsze otwieranie

Jak otworzyć samochód bez akumulatora?

Home / Blog / Artykuły / Jak otworzyć samochód bez akumulatora?

28 grudnia 2021

Choć problemy z otwarciem samochodu bez akumulatora nie zdarzają się tak często jak zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, to jednak warto wiedzieć, jakie są możliwości otwierania pojazdu bez akumulatora. Wbrew pozorom nie potrzeba wiele, abyśmy mieli tego typu problem. Wyobraźmy sobie, że wyciągamy akumulator w celu jego podładowania, niewiele myśląc, zamykamy maskę, zaś auto jest zamknięte z pilota. W takiej sytuacji należy zachować przede wszystkim spokój. O czym jeszcze warto pamiętać? Sprawdź to!

Blokada zamka i brak akumulatora

Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wiele czynności wykonujemy automatycznie. Często jesteśmy też roztargnieni, więc może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy musieli poradzić sobie z rozwiązaniem problemu, jakim jest otwieranie auta bez akumulatora. Rozwiązanie wydaje się być proste – wystarczy ręcznie przekręcić kluczyk w zamku i drzwi powinny się otworzyć. Niestety jednak nie zawsze jest tak łatwo. Nierzadko zdarza się, że zamek nie działa, zepsuł się lub zamarzł, co często zdarza się zimą. Wtedy nie ma co zwlekać i jedynym sensownym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze ślusarzem oferującym awaryjne otwieranie drzwi. Specjalista przyjedzie na miejsce i sprawnie rozwiąże problem, bez uszkodzenia pojazdu.

Jak poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem?

Problem z dostaniem się do wnętrza pojazdu może pojawić się również wtedy, gdy akumulator zwyczajnie się rozładuje. W takim wypadku różne rozwiązania mogą chodzić nam po głowie, lecz prawda jest taka, że najbezpieczniejszym sposobem jest nawiązanie kontaktu ze sprawdzonym ślusarzem. To osoba, która doskonale wie, jak przeprowadzić awaryjne otwieranie drzwi, nie wyrządzając przy tym żadnych szkód na karoserii czy na zamku. Zapewne poradzi sobie z każdym modelem zamka samochodowego. Korzystając z takich profesjonalnych usług, mamy pewność, że szybko i bezinwazyjnie uda się rozwiązać problem. Odradzamy samodzielne próby otwarcia auta w takiej sytuacji, ponieważ to jedynie zwiększy frustrację i spowoduje stratę czasu.

Awaryjne otwieranie drzwi samochodowych to najlepsze rozwiązanie

Awaryjne otwieranie drzwi samochodowych to usługa oferowana przez ślusarzy. Zwykle klienci decydują się na skorzystanie z niej, gdy zgubią kluczyki lub dojdzie do ich zatrzaśnięcia w aucie. Jak już jednak zaznaczyliśmy – często jest ona jedynym rozwiązaniem także wtedy, gdy nie możemy dostać się do auta bez akumulatora lub ten uległ rozładowaniu. Ślusarz to fachowiec, który dysponuje doświadczeniem i sprawdzonymi narzędziami, dlatego jest w stanie otworzyć każdy zablokowany zamek – zarówno ten w nowoczesnym, jak i starszym aucie. Zwykle wykorzystuje narzędzia ślusarskie, które nie powodują uszkodzenia karoserii, uszczelek, czy zamka. W niektórych sytuacjach jednak lepszym rozwiązaniem okazuje się użycie przyssawki do odgięcia okna i poduszki hydraulicznej.

Reasumując, w przypadku wystąpienia problemów z autem takich jak brak możliwości dostania się do wnętrza pojazdu, co może być spowodowane brakiem akumulatora lub jego rozładowaniem, lepiej od razu sięgnąć po telefon i wezwać na miejsce fachowca, który zajmie się usunięciem problemu. Najważniejsze w takiej sytuacji jest to, aby panować nad stresem i nerwami oraz spokojnie czekać na specjalistę. Najlepsi ślusarze pracują 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, dlatego niezależnie od tego, o której godzinie pojawi się taki kłopot, możemy skontaktować się z ekspertem, który w maksymalnie krótkim czasie zareaguje i udzieli fachowej pomocy.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118