Blog najlepsze otwieranie

Jak Dorobić Klucz Do Zamka W Mieszkaniu I Samochodzie?

Home / Blog / Bez kategorii / Jak Dorobić Klucz Do Zamka W Mieszkaniu I Samochodzie?

9 września 2019

Może w Twoim domu mieszka ktoś więcej niż Ty? A może posiadasz samochód i nie jesteś jedynym jego właścicielem? Wtedy powinieneś zastanowić się nad dorobieniem kluczy do mieszkania lub pojazdu. W ten sposób mógłbyś uniknąć wiele trudności.

Czego dowiesz się w poniższym artykule?

  • Jakie są najczęstsze przyczyny dorabiania kluczy?
  • Co masz robić, gdy chcesz dorobić klucz?
  • W jaki sposób dorabia się klucze?
  • Ile kosztuje dorobienie kluczy?
  • Podsumowanie

Jakie są najczęstsze przyczyny dorabiania kluczy?

Wielu osobom, może nawet i Tobie dorabianie kluczy może kojarzyć się z domem czy mieszkaniem. Ale dorabianie kluczy występuje także w przypadku samochodów. Ale wrócę do tematu. Głównymi przyczynami dorabiania dodatkowego kompletu kluczy może być: potrzeba na wypadek ich zgubienia; to, że ktoś się do Ciebie wprowadził i potrzebny jest drugi klucz; to, że Twoje dziecko idzie do szkoły, a następnie wraca wcześniej niż Ty z pracy. Są to najczęstsze przyczyny, chociaż może być ich o wiele więcej.

Co masz robić, gdy chcesz dorobić klucz?

Jeśli podjąłeś decyzję o dorobieniu kluczy to bardzo dobrze. Jest to jedna z lepszych decyzji, które mogłeś podjąć w swoim życiu. W takim przypadku jak ten powinieneś skomunikować się z profesjonalistą w tym fachu, czyli ze ślusarzem. Oni najczęściej swoją pracę wykonują w warsztatach, gdzie dysponują odpowiednim sprzętem do dorabiania kluczy. Ślusarze posiadają duże umiejętności w tej dziedzinie. A chyba każdy chciałby aby wszystko było zrobione umiejętnie i precyzyjnie. Dlatego jeśli zależy Ci na dokładności to powinieneś zgłosić się do doświadczonego ślusarza profesjonalisty.

W jaki sposób dorabia się klucze?

Na wstępie musisz wiedzieć, że czynność dorabiania kluczy do zamków mieszkań i samochodów wygląda właściwie tak samo. Jest to proces mechaniczny, do którego wykorzystuje się materiał zwany surówką. Proces rozpoczyna się od podpięcia oryginalnego klucza razem z surówką do maszyny kopiującej. Jest to potrzebne do tego aby uzyskać konkretny wzór klucza. Następnie poddaje się go obróbce mechanicznej, a dopiero potem następuje szlifowanie, które ma na celu nadanie odpowiedniego kształtu kluczowi. Dopiero potem można wyczyścić wszystko szczoteczką drucianą. Musisz także wiedzieć, że surowce wytapiane są z takich metali jak stal, mosiądz, znal czy aluminium. Po tych wszystkich zadaniach można odebrać gotowy komplet kluczy, który wygląda jak oryginał.

Ile kosztuje dorobienie kluczy?

Cena zazwyczaj zależy od tego jaki rodzaj klucza chcesz dorobić. Ale tak ogólnie to dorabianie kluczy nie jest wcale jakimś wielkim kosztem. Sprawdź tabelę poniżej.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w poznaniu pewnych informacji dotyczących dorabiania kluczy do mieszkania i samochodu. Jak wiesz los czasami może nie sprzyjać, przez co możesz gubić jakieś rzeczy. A wśród nich mogą być chociażby klucze. Lepiej, żeby się tak nigdy nie stało. No ale cóż, przezorny zawsze ubezpieczony. Mając więcej kluczy, będziesz bardziej pewny siebie. Dlatego skorzystaj z usług ślusarskich i dorób klucze do swojego mieszkania lub auta. Najlepiej powierz tę czynność prawdziwemu profesjonaliście, aby uniknąć późniejszych problemów.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118