Blog najlepsze otwieranie

Jak dobrać odpowiedni zamek do drzwi wejściowych?

Home / Blog / Bez kategorii / Jak dobrać odpowiedni zamek do drzwi wejściowych?

14 stycznia 2020

Jak może sam się domyślasz, odpowiedni zamek do drzwi jest zasadniczym narzędziem, które zabezpiecza Twój dom przed różnymi czynnikami. A także dzięki wmontowaniu odpowiedniego zamka do drzwi wejściowych można poczuć się o wiele bezpieczniej, nie sądzisz? Na polskim rynku można znaleźć różne modele i typy zamków, które produkowane są na podstawie sprzedawanych drzwi i potrzeb klientów. Czym więc się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego zamka do drzwi wejściowych? Przeczytaj artykuł i sprawdź sam.
Spis treści:

  • Rodzaje zamków do drzwi
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamka do drzwi?
  • Podsumowanie

Rodzaje zamków do drzwi

Tak naprawdę to zamki do drzwi można podzielić na dwa rodzaje: wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze z nich to takie, których praktycznie nie widać. Więc przy montażu takiego zamka, można wpuścić go w skrzydło drzwiowe. Natomiast ten drugi rodzaj zamków montowany jest na zewnętrznej powierzchni skrzydła drzwi. Jednak oprócz tych najbardziej popularnych rodzai zamków, można spotkać się również z zamkami o wymiennych wkładkach. Uznawane są one za jedne z najpraktyczniejszych zamków. A dlaczego? A to dlatego, że przy takim typie zamka do drzwi wejściowych, nie ma potrzeby rozmontowywania go w całości, skoro można wymienić tylko wkładkę. Pamiętaj jednak, że nowy zamek może różnić się od reszty wkładki, ponieważ obydwa produkty mogą pochodzić od innych producentów. Dlatego przy wyborze zamka powinieneś wspomóc się poradą ślusarza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamka do drzwi?

Żeby wybrać odpowiedni zamek do drzwi, to trzeba sugerować się kilkoma podstawowymi czynnikami, do których można zaliczyć:

  • Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, to zastanowić się czy w swoich drzwiach możesz zamontować zamek wpuszczany (takie zamki montowane są w specjalnym otworze wewnątrz drzwi).
  • Następną kwestią są certyfikaty i atesty. Jeśli decydujesz się na zakup zamka do drzwi, to jest to bardzo ważne.
  • Kolejną rzeczą jest zwrócenie uwagi na dodatkowe zabezpieczenia zamka do drzwi. Być może chcesz bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego też warto pomyśleć nad takimi dodatkami.
  • Kolejna kwestia, to rozmiar i waga drzwi. Pamiętaj, że odpowiedni zamek do drzwi nie może ich obciążać.
  • Następnie ważne jest zwrócenie uwagi na to, w którą stronę otwierają się drzwi.
  • Jeszcze innym czynnikiem jest rodzaj rygli użytych w zamku do drzwi. Im więcej punktowy, tym wyższy standard bezpieczeństwa.
  • Kolejną i chyba już ostatnią rzeczą jest zwrócenie uwagi na klasę wytrzymałości zamka na włamanie. Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie było bardziej zabezpieczone to wybierz zamek do drzwi z wyższej klasy.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki powyższym informacjom nie będziesz miał już problemu z wyborem zamka do drzwi. A pamiętaj, że to odpowiedni dobór zamka wpływa na skuteczność zabezpieczenia Twojego domu przed kradzieżami i innymi okolicznościami. Oprócz podstawowych informacji zawartych w tym artykule, możesz również wspomagać się poradami profesjonalnych ślusarzy.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118