Blog najlepsze otwieranie

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Home / Blog / Artykuły / Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

28 marca 2021

W zakres usług ślusarza wchodzi wiele różnych zadań – wśród nich znajduje się m.in. wymiana zamka. Czasem jest to jedyne rozwiązanie w sytuacji, gdy np. doszło do zgubienia klucza, czy też zamek do drzwi został uszkodzony. Na tę usługę warto zdecydować się również wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie w 100% bezpieczne. Jedną z kwestii, która najbardziej interesuje osoby chcące wymienić zamek w drzwiach, jest koszt wymiany zamka. Ile kosztuje taka usługa u ślusarza? Sprawdź to!

Samodzielna wymiana zamka w drzwiach – czy to możliwe?

W Internecie możemy znaleźć różne porady dotyczące tego, jak samodzielnie wymienić zamek w drzwiach, a więc jest to możliwe, jednak czy warto się tego podejmować? Naszym zdaniem zdecydowanie nie, bowiem w ten sposób możemy narobić jedynie niepotrzebnych szkód. Nie bez znaczenia jest też to, że wymiana zamka przez osobę niedoświadczoną zajmuje znacznie więcej czasu, aniżeli zajęliby się tym fachowcy. Dlatego też, gdy dojdzie do sytuacji, która będzie wymagała wymiany zamka, to nie ma co kombinować! Lepiej znaleźć dobrego ślusarza, który doskonale wie, jak wymieniać zamki w różnych rodzajach drzwi – nawet tych antywłamaniowych!

Profesjonalna wymiana zamka w drzwiach – usługi ślusarskie

Na polskim rynku bez najmniejszego problemu znajdziemy firmę, która oferuje bezpieczną i szybką wymianę zamka. Wielu osobom wydaje się, że jest to usługa ślusarska, która kosztuje bardzo wiele, ale nic bardziej mylnego! Zakres cen usług ślusarskich jest bardzo zróżnicowany, ponieważ cena wymiany zamka w drzwiach jest uzależniona od kilku czynników – stopień uszkodzeń, czy rodzaj drzwi, czy zamka. Bez problemu jednak możemy znaleźć firmę ślusarską, w której koszt montażu zamka zaczyna się od 100 złotych. Jest to jednak cena, która dotyczy zazwyczaj podstawowych mechanizmów zabezpieczających. Dla bardziej wymagających istnieją również dużo bezpieczniejsze mechanizmy, lecz ich cena jest trochę wyższa.

Zatem mimo że samodzielna wymiana zamka może wydawać się atrakcyjniejszym rozwiązaniem, które umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy, to jednak nie zapominajmy, że nie jest to zadanie dla osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Podczas wymiany zamka w drzwiach bardzo łatwo popełnić wiele różnych błędów, które mogą skutkować poważnymi uszkodzeniami drzwi – w rezultacie niezbędna może być ich wymiana na nowe, a ponadto zamek zamontowany przez niedoświadczoną osobę może zapewniać mniejsze bezpieczeństwo. Lepiej więc na tym nie oszczędzać, tym bardziej że usługi ślusarskie nie muszą być wcale drogie – a przynajmniej będziemy mieli pewność, że wymiana zamka przebiegła prawidłowo i bez żadnych usterek. Warto też tutaj dodać, że wiele z nich oferuje pomoc przez całą dobę, a więc o każdej porze dnia i nocy możemy skorzystać z ich usług.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118