Blog najlepsze otwieranie

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie – co robić?

Home / Blog / Bez kategorii / Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie – co robić?

25 maja 2021

Gdy zbliża się lato, to coraz częściej słyszymy o dzieciach zatrzaśniętych w samochodach. Zazwyczaj rodzice maluchów są krytykowani – w końcu jak można zapomnieć o własnym dziecku? Takie sytuacje jednak były, są i będą, dlatego też każdy – a w szczególności rodzice – powinni wiedzieć jak postępować, gdy dojdzie do zatrzaśnięcia dziecka w aucie. Poznaj kilka najważniejszych porad, które przedstawiamy w naszym artykule!

Zachowaj spokój!

Jeśli jesteś rodzicem i przypadkiem zdarzyło Ci się zatrzasnąć swoje dziecko w aucie, to przede wszystkim musisz zachować spokój. Nie możesz panikować. Jest to właściwie najważniejsza porada. Najpierw sprawdź, czy nie masz przy sobie dodatkowych kluczy do auta – one by rozwiązały ten problem. Często jednak okazuje się, że zostały w domu i nie ma kto ich dostarczyć. W takiej sytuacji, o ile nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka (np. upał) należy skontaktować się służbami lub ślusarzem – z osobami, które szybko dotrą na miejsce i udzielą pomocy.

Natomiast jeśli jesteś przechodniem i dostrzegasz dziecko zatrząśnięte w aucie, a na zewnątrz panują upały, to nie powinieneś ani chwili się zastanawiać tylko jak najszybciej reagować. Przede wszystkim wezwij służby – zadzwoń pod numer 112 lub do straży miejskiej. Jeśli widzisz taką potrzebę (np. dziecko płacze, jest oblane potem), to masz prawo także zbić szybę – jednak pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka w środku!

Awaryjne otwieranie auta

W sytuacji, gdy nie możemy otworzyć samochodu, a w środku jest dziecko, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalistami zajmującymi się awaryjnym otwieraniem samochodów. Musimy jednak pamiętać, że jest to dobra opcja jedynie wtedy, gdy temperatura nie jest zbyt wysoka. Gdy grzeje słońce, to najważniejszy jest czas, a wtedy trzeba zdecydować się na inny krok – wybicie szyby.

Awaryjne otwieranie auta  to usługa oferowana przez ślusarzy i nie tylko. Mają oni wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu w kilka chwil są w stanie otworzyć każdy samochód. Jest to nieco trudniejsze w przypadku nowoczesnych modeli aut, ale wszystko da się zrobić. Wśród najczęstszych przyczyn skłaniających do skorzystania z tej usługi możemy wymienić:

  • zatrzaśnięcie kluczyków;
  • zgubienie kluczyka;
  • awarie kluczyków.

Nie warto na własną rękę próbować otwierać zamek, bowiem może to doprowadzić do jeszcze większych problemów. Jeśli zepsujemy zamek lub uszkodzimy inne elementy samochodu, to będziemy zmuszeni ponosić dodatkowe koszta, których możemy uniknąć, powierzając to zadanie profesjonalistom.

Reasumując, przyczyny zatrzaśnięcia dziecka w aucie mogą być różne. W takich sytuacji jednak liczy się czas, dlatego każdy powinien wiedzieć, jak zareagować, gdy zatrzaśnie własne dziecko w samochodzie lub w przypadku, gdy zauważy dziecko zamknięte w aucie na parkingu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi każdy będzie wiedział, jak powinien właściwie się zachować w takiej sytuacji.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118