Blog najlepsze otwieranie

Co robi ślusarz?

Home / Blog / Artykuły / Co robi ślusarz?

28 stycznia 2021

Ślusarz to osoba, której zadaniem jest ręczna lub z wykorzystaniem elektronarzędzi obróbka metali na zimno. To właśnie ten fachowiec zajmuje się wykonywaniem różnych przedmiotów z metalu – zaliczamy do nich np. części do mechanizmów. Inne zadanie ślusarza to montaż i naprawa zamków, czy dorabianie do nich kluczy. Co robi ślusarz? Na to pytanie odpowiemy szerzej w poniższej treści artykułu. Życzymy miłej lektury!

Zgubiłeś klucze do mieszkania? Nie panikuj!

Chyba każdemu z nas choć raz zdarzyło się zgubić klucze, albo przynajmniej mieliśmy takie wrażenie. Kiedy zauważamy brak kluczy w miejscu, w którym powinny być, to przede wszystkim powinniśmy dobrze sprawdzić wszystkie miejsca, w których mogły się one zapodziać. Torebka, samochód, a także inne obszary, w których przebywaliśmy, a więc mogliśmy w nich zgubić klucze. Najczęściej odnajdują się one po kilkuminutowych poszukiwaniach, lecz jeśli nie, to powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług ślusarza. W takiej sytuacji najprawdopodobniej niezbędna będzie wymiana zamka – to jedna z usług oferowana przez ślusarzy.

Dorób zapasowy kluczyk do samochodu

Każdy kierowca powinien mieć zapasowy kluczyk do samochodu. Choć wielu osobom wydaje się, że jest to zbędne, to jednak jest to coś, co się przydaje w trudnych sytuacjach takich jak np. zgubienie klucza do auta, czy też jego zatrzaśnięcie. W takich przypadkach najczęściej zmuszeni jesteśmy skorzystać z awaryjnego otwierania samochodu, ale możemy go uniknąć, mając zapasowy klucz. Warto więc dbać o swój budżet domowy i mieć taki klucz w razie czego. Zapasowy kluczyk do auta możemy dorobić u dobrego ślusarza.

Nie możesz otworzyć drzwi do mieszania? Bez stresu!

Wiele osób doskonale zna sytuację, w której wraca do domu, próbuje otworzyć drzwi i nic z tego! Najprawdopodobniej zamek uległ uszkodzeniu i nie obejdzie się bez pomocy fachowca. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać – należy znaleźć dobrego ślusarza, który raz-dwa przyjedzie i zajmie się otworzeniem drzwi. A jeśli będzie trzeba to dokona niezbędnych napraw, czy nawet wymiany zamka.

Awaryjne otwieranie samochodów

Wystarczy chwila rozkojarzenia i problem gotowy – kluczyk został zatrzaśnięty w samochodzie! I co teraz? Zdecydowana większość kierowców zna domowe sposoby na otworzenie samochodu bez pomocy ślusarza, jednak czy są one skuteczne? Niestety nie zawsze. Najczęściej i tak trzeba skorzystać z awaryjnego otwierania samochodów, czyli usługi oferowanej przez ślusarzy. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy samodzielnie męczyć się z otworzeniem pojazdu, ponieważ jest to zadanie fachowców. Inną zaletą jest to, że problem zostaje rozwiązany dosłownie w kilka chwil. Poza tym nie musimy nie obawiać o żadne uszkodzenia pojazdu.

Podsumowując, powyżej wymieniliśmy najpopularniejsze usługi oferowane przez firmy ślusarskie. Jak możemy zauważyć: trochę ich jest, aczkolwiek to jedynie ich część. Gdybyśmy mieli w jednym zdaniu podsumować, czym głównie zajmują się ślusarze, to zrobilibyśmy to tak: ślusarze to specjaliści, którzy najczęściej naprawiają oraz montują zamki, ponieważ to zdecydowanie najczęściej wykonywane usługi ślusarskie.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118