Blog najlepsze otwieranie

Awaryjne otwieranie drzwi co warto wiedzieć?

Home / Blog / Artykuły / Awaryjne otwieranie drzwi co warto wiedzieć?

26 kwietnia 2019

Z pewnością każdy z nas musiał w przeszłości zmierzyć się z problemem, jakim jest zgubienie jedynego klucza do mieszkania, domu, czy samochodu. Nagły przypływ adrenaliny, natłok myśli i usilne poszukiwanie szybkiego rozwiązania, zwykle kończącego się użyciem siły – to sytuacje znane wszystkim, którzy zderzyli się z sytuacją zamkniętych drzwi, również spowodowanej najzwyklejszą mechaniczną awarią zamka. Na rynku ślusarskim nie brakuje ofert ukierunkowanych na awaryjne otwieranie drzwi. Należy jednak starannie wybierać spośród oferowanych usług, ponieważ w branży nie brakuje samozwańczych i domorosłych fachowców, którzy mogą przyczynić się nawet do pogłębienia problemu. Na szczęście wśród firm ślusarskich można znaleźć sporą grupę rzetelnych specjalistów, z bagażem wieloletniego doświadczenia i niezbędnego przeszkolenia. Usługi profesjonalnych podmiotów specjalizujących się w skutecznym awaryjnym otwieraniu drzwi, koncentrują się przede wszystkim na forsowaniu i naprawie zamków m. in.:

  •  domów
  •  mieszkań
  •  samochodów, włącznie z naprawą stacyjek
  •  garaży i pomieszczeń gospodarczych
  •  sejfów

Wiedza i sprzęt – podstawą sukcesu ślusarza

Cechą dobrego ślusarza, wezwanego do awaryjnego otwarcia zamka, jest nie tylko sprawne sforsowanie drzwi, ale także dokonanie przy tej okazji jak najmniejszych trwałych zniszczeń. Bardzo ważny jest również fakt, żeby ślusarz posiadał odpowiednie przeszkolenie i certyfikaty, wówczas zwiększa się bowiem prawdopodobieństwo, że zna on specyfikę różnych systemów zamykania, jakie dostępne są obecnie na rynku. Znajomość danego zamka to olbrzymia szansa na szybkie i bezszkodowe otwarcie drzwi, bez zbędnego eksperymentowania. Nie do przecenienia jest też komplet niezbędnych narzędzi i specjalistycznych akcesoriów, jakie powinien posiadać na swoim wyposażeniu renomowany ślusarz. Właściwy sprzęt, który nie zniszczy wrażliwych elementów zamka, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem, są gwarantem sukcesu pracy ślusarskiej. Szczególna delikatność i doświadczenie, a niejednokrotnie wsparcie elektroniki, przydają się z kolei w trakcie otwierania samochodów czy uruchamiania stacyjek.

Kompleksowość oferty usługowej stanowi o jej jakości

Zamek zazwyczaj jest najważniejszym, ale nie zawsze najcenniejszym elementem drzwi. Podczas awaryjnego otwierania, ważne jest, aby nie uszkodzić np. ościeżnicy bądź skrzydła drzwiowego, w którym często tkwią specjalne bolce/rygle antywyważeniowe. Kompleksowe podejście do rozwiązania problemu, wymaga od dobrego ślusarza odpowiedniego zabezpieczenia pomieszczenia po jego awaryjnym otwarciu. Nie zawsze pierwotny zamek jest zdatny do dalszego użytkowania, dlatego firma powinna oferować tymczasowe rozwiązania, skutkujące zabezpieczeniem mienia (np. posiadać na stanie nowy zamek/wkładkę). Kolejną kwestią, jaką można mierzyć jakość usług i profesjonalizm firmy ślusarskiej – jest dyspozycyjność. Z racji faktu, że potrzeba awaryjnego otwarcia drzwi zwykle pojawia się nagle i ma strategiczne znaczenie dla właściciela, to najlepsze firmy ślusarskie nie odmawiają wsparcia o żadnej porze dnia i nocy, świadcząc swoje usługi w popularnym cyklu 24 h/7 dni. Fachowe wykonanie usługi powinno zakończyć się udzieleniem stosownej gwarancji na trwałość efektów pracy specjalisty.

Awaryjne otwieranie drzwi co warto wiedzieć?
5 (100%) 1 głos[ów]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118