Blog najlepsze otwieranie

7 sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem

Home / Blog / Bez kategorii / 7 sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem

26 lutego 2021

Każdego roku dochodzi do bardzo wielu prób włamania. Nic więc dziwnego, że ludzie próbują zabezpieczać swoje domy przed włamaniami na różne sposoby – niezależnie od tego, gdzie mieszkają – czy w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu w bloku. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym przedstawiamy kilka sposobów na to, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem. Poznaj najpopularniejsze metody i ochroń swój majątek!

Zamykaj okna i drzwi

Włamywacze wykorzystują każdą okazję, aby okraść mieszkanie. Zgodnie z tym, co mówią statystyki, duża część włamań odbywa się poprzez otwarte okna, czy drzwi. Dlatego też warto pamiętać o tym, aby je zamykać – zwłaszcza wtedy, gdy wychodzimy z domu. Jest to prosta zasada, która może uchronić nas przed ogromnymi stratami.

Wymień wkładkę w zamku

Jednym z najlepszych sposobów na uchronienie się przed włamaniem jest wymiana wkładki w zamku na taką, której nie pokona włamywacz. Nie od dziś wiadomo, że złodzieje posiadają specjalne klucze, za pomocą których mogą otwierać drzwi konkretnej marki, czy systemu zamkowego. Bez problemu można kupić takie klucze w Internecie. Ich łatwa dostępność jest przerażająca, bowiem włamanie w dzisiejszych czasach jest bardzo proste. Możemy jednak przed nim się uchronić, decydując się na wymianę wkładki w zamku – w tym celu należy skontaktować się z dobrym ślusarzem, który zabezpieczy nasz dom w ten sposób.

Zamontuj alarm na drzwiach

Niemniej ważny jest alarm. Możemy go umieścić np. na drzwiach. Sposób działania takiego urządzenia jest banalnie prosty! Jego zadaniem jest wychwytywanie drgań drzwi, a także ich ruch. Następnie informacje z sensorów są dokładnie analizowane, a algorytmy urządzenia są w stanie stwierdzić, czy jest to próba włamania, czy jedynie ktoś jest pod naszymi drzwiami i np. jedynie sprząta. To podobnie jak wymiana wkładki w zamku, jeden z najlepszych sposobów.

Zadbaj o odpowiednie ogrodzenie

Wybierając ogrodzenie, warto pamiętać o tym, że powinno ono stanowić nie tylko wizytówkę domu. To również element, którego zadaniem jest odstraszanie włamywaczy. Dlatego też dajmy sobie czas na wybór odpowiedniego ogrodzenia, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będzie ono chroniło naszą prywatność, a także zapewniało bezpieczeństwo.

Nie unikaj kontaktu ze sąsiadami

Warto mieć dobre relacje ze sąsiadami. Niestety w dzisiejszych czasach to rzadkość, jednakże to nie zmienia faktu, że opłaca się rozmawiać ze sąsiadami – przynajmniej od czasu do czasu, bowiem nie od dziś wiadomo, że czujni sąsiedzi są najlepszym monitoringiem, dlatego też mogą nas informować, gdy pojawi się coś niepokojącego lub dziwnego.

Nie podawaj obcym kodu do klatki

Niestety wiele osób zapomina o tym, że kod do klatki powinny znać jedynie osoby mieszkające w danym budynku. Często lekkomyślnie podajemy taki kod obcym osobom. Jest to błędne postępowanie, bowiem w ten sposób włamywacz ma ułatwione zadanie. Warto też pamiętać o tym, aby nie wpuszczać do klatki byle kogo – jeśli nie wiemy kto to, to po prostu nie wpuszczamy na klatkę, ponieważ w ten sposób możemy sami sobie zaszkodzić.

Zaadoptuj psa

Zwierzęta to dobrzy odstraszacze. Jeśli więc zawsze chciałeś mieć pupila, a ponadto zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich bliskich, to zdecyduj się na adopcję psa, który na pewno świetnie będzie odstraszał potencjalnych włamywaczy.

[ssba-buttons]

Otworzymy każdy zamek!

24h / 7dni w tygodniu

Zadzwoń

510 510 118